Ar vien biežāk sastopamies ar klientu uzdotajiem jautājumiem, kas tad ir birstēts parkets un kā tas būtu kopjams? Tad nu pastāstīsim, kas īsti ir birstēts parkets, ar ko tas labs vai slikts un kā šādu grīdu kopt.

Birstējums jeb apstrāde ar birsti ir kokses mīkstās šķiedras izņemšana tādējādi pakļaujot ekspluatācijai koksnes cietāko daļu, piemēram, birstētam ozolam tiek izņemta dzīslojuma šķiedra, savukārt, priedes gadījumā, cietākā daļa ir šķiedra, kas arī paliek. Šeit varam vilkt paralēles un salīdzinājumus ar vecām priedes dēļu grīdām, koka sijām un citiem elementiem, kam laika gaitā ir īpaši izteikts reljefs un redzams, ka ir “nonēsājusies” mīkstākā koksnes daļa.

 

Pēc līdzīgas tehnoloģijas tiek mākslīgi panākts šis “laika zoba” efekts un koksne tiek pakļauta metāla vai stingrām polimēra birstēm, ar kuru palīdzību tiek atdarināts šis novecojuma efekts. Bet ko tad tas mums dod? Neskaitot izteiktāku un telpiskāku parketa grīdas izskatu, šādām koka grīdām būs viennozīmīgi mazāk redzams nolietojums un mehānisko bojājumu atstātās pēdas, jo ekspluatācijai ir pakļauta koksnes cietākā daļa.

Biežāk cilvēki uzskata, ka birstētu jeb vecinātu parketu ir grūtāk kopt un tas ir nepraktisks…

Uz ko mēs varam atbildēt, ka tā tas nav. Visi “Grīdu Maģija” pārstāvētie parketa grīdu ražotāji piedāvā birstētus un rūpnieciski apstrādātus parketa grīdu segumus, kuriem ir rūpīgi veikts šis vecinājuma efekts saglabājot pieskārienam patīkamu virsmu. Rūpnieciskā apstrāde ir nodrošina arī vieglāku virsmas kopšanu un palielina koka grīdu ilgmūžību.

Svarīgs moments ir jāpievērš arī katras grīdas kopšanai, jo sevišķi birstētu parketu gadījumā. Piemēram, vairumu grīdas segumu nedrīkst uzreiz mazgāt ar mirtu lupatu, tos iesaka vispirms uzslaucīt ar sausu lupatu, slotu vai savākt netīrumus, izmantojot putekļu sūcēju. Tikai pēc netīrumu sausās savākšanas nepieciešams uzsākt mitro uzkopšanu atbilstoši izvēlētajam grīdas segumam. Mazgājot grīdas uzreiz, vairumā gadījumu, mēs ūdens un netīrumus ieberžam grīdas seguma struktūrā un/vai savienojuma vietās netīrums tādējādi tās padarot tumšas un bojājot kopējo grīdas izskatu.

Atcerēsimies, ka skaista grīda ir tā, par kuru mēs rūpējamies.

Dalīties

Recommended Posts