LVT jeb luksusa vinila flīzes vēl joprojām tiek uzskatītas par jaunu produktu, bet tā gluži nav patiesība… Šis risinājums grīdas segumam, kas izceļas ar īpaši augstu noturību pret skrāpējumiem un nodilumu, pirmo reizi parādījās Latvijas tirgū vairāk kā 10 gadus atpakaļ.

Luksusa vinila flīzes atšķiras no klasiskajiem vinila segumiem ar savu uzbūvi un formātu kādā tas pieejams. Kā jau pasaka pats nosaukums LVT segumi tiek piedāvāti flīžu formātā ar daudzveidīgiem rakstiem un papildus stikla šķiedras auduma iestrādi konstrukcijā, lai nodrošinātu augstāku flīžu dimensiju stabilitāti un izturību. Saglabājot vinila segumu pamatprincipus, arī luksusa vinila flīžu izturību nodrošina tīrs PVC jeb polivinilhlorīda slānis. Tas ir bezkrāsains seguma augšējais slānis, kura biezums arī nodrošinās materiāla ilgmūžību.

LVT flīzes mūsdienās ir ieguvušas īpaši lielu popularitāti, ne tikai savu praktiskuma īpašību dēļ, bet arī pateicoties to vienkāršotai ieklāšanai, salīdzinot ar alternatīviem risinājumiem ruļļu formātos. Vinila flīzes iecienījuši arī dizaineri un arhitekti to augstās nodilumizturības un vienkāršotas ieklāšanas dēļ, kā arī, ņemot vērā LVT flīžu formātus, ar šo segumu iespējams realizēt interesantus un neparastus dizainus, piemēram, neregulāras formas, lokveida savienojumus vai sienu apšuvumus. Vinila flīžu izmēri ļauj arī samazināt atgriezumu daudzumu, salīdzinot ar analogiem ruļļu materiāliem.

Pirmie vinila segumu flīžu risinājumi ir sastopami jau 20.gadsimta astoņdesmitajos gados, jo īpaši pateicoties straujajai vinila segumu ražošanas attīstībai pēc Otrā Pasaules kara. Tiesa tolaik izmantotie ķīmiskie savienojumi materiāla ražošanā, mūsdienās tiek klasificēti kā veselībai kaitīgi. Kā rezultātā tuvojoties gadsimtu mijai vinila segumu popularitāte strauji samazinājās un cilvēki vairāk akcentu lika uz dabīgiem, ekoloģiskiem un veselībai nekaitīgiem segumiem, izvēloties mājokļu grīdas segumus.

 

Dalīties

Recommended Posts