VINILA GRĪDAS

Vinila grīda (LVT- Luxury Vinyl Tiles) ir sintētisks grīdas segums, kas ir lieliska alternatīva parketam, flīzēm un akmens segumiem, jo LVT segumi veiksmīgi vizuāli atdarina katru no šiem materiāliem. Tas ietver koka, flīžu, akmens grīdas segumu labās priekšrocības- tam piemīt koka siltums un klusums, kā arī flīžu un akmens izturība. Pateicoties šīm daudzpusīgajām īpašībām, vinila grīda ir ieņēmusi stabilu vietu grīdas segumu nišā.

LVT grīdas segumi ir ļoti estētiski, izturīgi, viegli kopjami un praktiski, tāpēc ir piemēroti gan sadzīviskām, gan sabiedriskām telpām.

Pārsvarā vinils sastāv no PVH (polivinilhlorīds), stiklašķiedras, kvarca smiltīm un poliuretāna aizsargslāņa. Lai gan daļa no izejmateriāliem ir sintētiski (neorganiskas izcelsmes), mūsu piedāvātais gala produkts ir nekaitīgs cilvēka veselībai, ko apstiprina iegūtais sertifikāts ar klasi E1- šī ir klase ar zemāko emisiju. Tāpēc pārliecinies, ka izvēlētajam segumam ir tieši šī klase!

 

Ir pieejamas 2 konstrukcijas- līmējamās vinila grīdas un ar “click” sistēmu savienojamās. Par šīm abām konstrukcijām tad arī pastāstīsim sīkāk

LĪMEJAMĀS VINILA GRĪDAS

Līmējamas vinila grīdas ir pieejamas gan koka, gan flīžu un akmens rakstā. Attiecīgi rakstam, atšķiras arī elementu formāts- koka rakstā elementi būs līdzīgi parketa dēļu formātam, flīžu un akmens rakstā elementi būs līdzīgi flīžu un akmens formātam.

Tās ir salīdzinoši plānas (2.5/3 mm) un tiek līmētas pie labi sagatavotas un līdzenas pamatnes ar speciālu līmi, kas paredzēta vinila flīžu ieklāšanai.

Galvenās atšķirības, salīdzinot ar “click” sistēmu ieklājamām:

  • Pamatnei jābūt sagatavotai ļoti līdzenai un gludai
  • Labāk piemērotas arī mitrām telpām, jo ūdens pakļūšana zem seguma ir mazāk iespējama
  • Cenas ziņā lētākas, jo ir 2x plānākas par ar “click” sistemu esošās.
  • Pamatgrīdas sagatavošana un ieklāšana ir sarežģītāka un dārgāka

CLICK VINILA GRĪDAS

Click vinila grīdas formāta ziņā ir tādas pašas kā līmējamās. Atšķirība ir tajā, ka šīs grīdas ir biezākas (5-8 mm) un ar click sistēmu, kas ļauj grīdu ieklāt pēc “peldošās” metodes. Tās savā starpā savienojas ar click sistēmu uz speciālās skaņu izolējošas starplikas (daudzi ražotāji to jau rūpnieciski iestrādā konstrukcijā), un tas ir ātri un viegli izdarāms pat neprofesionālim.

Galvenās atšķirības, salīdzinot ar līmejamo vinila grīdu:

  • Nav tik augstas prasības pamatnes sagatavotībā
  • Ieklāšana un demontāža ir salīdzinoši vieglāka, ātrāka, ērtāka
  • Cenas ziņā ir dārgākas, bet mazākas ieklāšanas izmaksas
  • Lielās platībās vēlams atstāt kompensācijas šuves starp telpām, kā visām grīdām, ieklātām pēc “peldošās” sistēmas

IZTURĪBAS KLASES

Izturības klasi vinila grīdas segumiem nosaka pec aizsargslāņa biezuma- jo biezāks aizsargslānis, jo augstāka klase. Tirgū ir pieejami dažādi aizsargslāņa biezumi- pārsvarā no 0.25 mm-0.7 mm.

Dzīvojamās telpās mēs iesakām izvēlēties ar aizsargslāni, sākot no 0.4 mm (32. nodilumklase), jo arī dzīvojamajās telpās ir telpas ar mazāku un lielāku noslodzi, un ar šādu aizsargslāni grīda visās telpās kalpotu vienlīdz labi ilgus gadus.

Sabiedriskās telpās iesakām izvēlēties ar aizsargslāni sākot no 0.5 mm (33/42. nodilumklase) un vairāk, skatoties pēc intensitātes un slodzes. Šādas grīdas var izmantot arī rūpnieciskās telpās, kam ir raksturīga augsta intensitāte.

Ar aizsargslāni 0.5 mm vairums ražotāju dod garantiju 10 gadus sabiedriskām telpām un 20 gadus dzīvojamām telpām, bet realitātē tās var nokalpot vēl ilgāk.

 

VINILA GRĪDU DIZAINA IESPĒJAS

Mūsu sadarbības partneru ražotie vinila grīdas segumi ir izgatavoti tik kvalitatīvi, ka tos vizuāli ir grūti atšķirt no koka, betona vai flīžu grīdas. To kolekcijas ir veidotas aktuālākajās krāsu gammās un stilos, kā arī izmēros.

LVT grīdas plāksnes ir pieejamas dažādos izmēros, atkarībā no ražotāja, dizaina un kolekcijas. Piemēram, koka dizainos ir pieejami arī ļoti plati un gari elementi, kas maksimāli ataino dabīgā koka dēļus. Pieejamās dažādās formas ļauj veidot pat 3D dizainus.

PIEMĒROTĪBA “SILTAJĀM” GRĪDĀM

Vinila grīdas segums ir lieliski piemērots ieklāšanai uz “siltajām” grīdām. Tas ir ļoti blīvs un plāns materiāls, tāpēc ļoti labi vada siltumu un nedeformējas. Var izmantot gan līmejamo, gan click sistēmas vinilu.Kā piemērs, mūsu piedāvātajam vinilam ar click sistēmu 8 mm biezumā ar jau ietrādātu starpliku pamatnē, siltumpretestības koeficients ir 0.06 m2 K/W, kas ir pat mazāk kā laminātam ar starpliku kopā.

KĀDAM TELPĀM VINILA GRĪDA IR PIEMĒROTA

LVT grīdas ir paredzētas dzīvojamām telpām- dzīvokļiem un privātmājām: koridoriem, virtuvēm, dzīvojamām istabām un vannas istabām, kā arī sabiedriskām telpām: iepirkšanās centriem, birojiem, skolām, restorāniem, viesnīcām u.c.

Vinila grīdas segumu kolekcijas (Click)

Vai Jūs meklējiet grīdu, kas atbilstu Jūsu prasībām no ilgmūžības, ūdens izturības un estētikas viedokļa? Vai Jums ir nepieciešama grīdas apdare ar ļoti augstiem ekspluatācijas raksturlielumiem?

Pievērsiet uzmanību vinila biezdēļiem ar click savienojumu, arī zināmiem kā sistēma “peldošā grīda”. Vinils ir ārkārtīgi izturīgs un ilgmūžīgs apdares materiāls. Tas nodrošina lietošanas ērtumu un tām patīkami pieskārties. Tas ļauj veidot ārkārtīgi skaistus rakstus neitrālos toņos.

EpuCore ir patentēta SPC (akmens polimēru kompozīta) bāze, kas izgatavota no akmens un inovatīviem polimēriem. Tirgū ir pieejamas daudzas dažādas vinila dēļu iespējas, kurām ir dažādas īpašības. Galvenā EpuCore priekšrocība ir tā sabalansētā formula. Daudzslāņu cietais vinila grīdas segums no VinylTechLab ir stingrs, nav pārāk smags un saglabā zināmu elastību. Šāda konstrukcija garantē augstu triecienizturību, izcilu izmēru stabilitāti un vieglu uzstādīšanu.

Vēl viena VinylTechLab daudzslāņu cietā vinila grīdas seguma galvenā iezīme ir arī tā biezums. Pateicoties EpuCore formulai, VinylTechLab dēļi un flīzes ir biezāki, un biezāki dēļi un flīzes nozīmē dziļāku un spēcīgāku klikšķa profilu.

Visas iepriekš minētās funkcijas ļauj uzstādīt lielākās telpās bez pārejas savienojumiem. Šādi unikālie EpuCore parametri ļauj uzstādīt arī komerciālos objektos ar lielu cilvēku kustību.

Visbeidzot, daudzslāņu vinila grīdas segums no VinylTechlab ir videi draudzīgs. Ražošanas procesā tiek atkārtoti izmantots iepriekšējo ražošanas ciklu pārpalikums, kas samazina izejvielu patēriņu, vienlaikus saglabājot augstu gala produkta kvalitāti. Daudzslāņu vinila grīdas segums no VinylTechLab arī nesatur kaitīgus plastifikatorus un ftalātus, ko apliecina Floorscore sertifikāts.

ROYAL CASTLE
skujiņas dēļu dizaina vinila grīda ar iestrādātu folijas apakšklāju (click)
EMPEROR’S
lielizmēra dēļu dizaina vinila grīda ar iestrādātu korķa apakšklāju (click)
DAWN 2 DASK
dēļu dizaina vinila grīda ar iestrādātu folijas apakšklāju (click)
MOONWALK
flīžu dizaina vinila grīda ar iestrādātu korķa koka apakšklāju (click)
MOONWALK XL
flīžu dizaina vinila grīda ar iestrādātu korķa koka apakšklāju (click)

Vinila grīdas segumu kolekcijas (līmējamas)

Daudziem arhitektiem un dizaineriem tie ir iekšējas apdares neaizvietojamais elements. Tie pārņem nepārspējamu tempu grīdas segumu tirgū. Tā ir moderna alternatīva laminētiem paneļiem, koka un flīžu segumiem. Tos pamatā izmanto sabiedriskās vietās to nejūtīgumu dēļ pret biežu izmantošanu vai mehāniskiem bojājumiem.
Tomēr nav nekādu šķēršļu ielikt tos dzīvoklī vai privātmājā. Jāuzsver, ka vinils ir ārkārtīgi elastīgs un izturīgs materiāls, kas ļauj sasniegt īstas koka grīdas efektu.

GRAND CANYON
dēļu dizaina vinila grīda
(līmējams)
JUPITER
flīžu dizaina vinila grīda
(līmējams)
NATURAL WONDERS
lielizmēra dēļu dizaina  vinilagrīda
(līmējams)

Vinila grīdas segumu priekšrocības

Vinila grīdas segumi ir ļoti praktiski gan no to kopšanas, gan ieklāšanas viedokļa. Tos ir iespējams ieklāt daudz ātrāk un vienkāršāk nekā citu veidu grīdas segumus. Vinila grīdas segums ir ļoti praktisks, tāpēc to var izmantot gandrīz jebkurā telpā: virtuvē, vannasistabā, skolā, restorānā, veikalā, birojā, viesistabā un citur. Tas ir izcils risinājums personām ar alerģijām.

Plašs dizaina risinājumu klāsts

Koka vai akmens imitācija ir tik augstas kvalitātes, ka vizuāli to ir grūti atšķirt no īsta koka vai akmens grīdas.

Vienkārša
kopšana

Vinila grīdas ir ļoti vienkārši kopt, kas ir to lielākā priekšrocība.

Piemērots siltajām grīdām

Grīdas segums ir plāns, nedeformējas un labi vada siltumu.

Vienkārša ieklāšana

Vinila grīdas ieklāšanu varat paveikt pat paša spēkiem.